Sauna

Sauna içersindeki sıcak ve kuru hava sayesinde , terleme yolu ile vücuttan toksin maddelerin atılmasını ve gözeneklerin temizlenmesini sağlayan sıcaklığı 85 ile 95 derece arasında olan odalardır. Sauna beden ve ruh sağlığı için mükemmel bir ortam sağlar. Bir yandan dolaşım sistemini hızlandırarak oksijenin hücrelere daha yoğun gitmesini sağlarken diğer yandan rahatlatıcı ve dinlendirici etkisi ile stresi ortadan kaldırıp sinir sistemine olumlu etki yapar...

Anzel DaySpa Sauna Ünitemizde Yenilenin...

Türk Hamamı

Kültürümüzün vazgeçilmezi hamam geleneğini yansıtan hamam ünitemizde vücuttaki gözeneklerin açılmasını sağlayacak ,hamamda yapacağınız kese ve köpük uygulamasıyla birlikte ölü derinizin atılmasıyla temizliğin ve dinginliğin tadına varacaksınız.

Anzel DaySpa Türk Hamamında Yenilenin...

Havuz

Spor dünyasının en evrensel sporlarının başında yüzme gelir. Aşırı kilolu da olsa, hamile de olsa; herkes düzenli yüzerek formunu ve sağlığını koruyabilir. Suyun üzerinde taşınan vücudunuz yüzerken daha hafif olur ve böylece hareketleriniz kolaylaşır ve eklemleriniz hafifler. Tüm bunların yanı sıra kaslarınızın direnci artar.

Yüzmenin Faydaları : Kalça, bacak, sırt, omuz, kol ve karın kaslarınız kuvvetlenir, Vücudunuz esneklik kazanır, Kalp sağlığınız ve dayanıklılığı gelişir, Kolestrolü kontrol altına alır ve tansiyonu düzenler, Akciğerin ve nefesinizin sağlıklı çalışmasını sağlar, Kilo kontrolü sağlar.

Masaj

Doğal bir terapi yöntemi olan masaj fizyolojik ve psikolojik bir rehabilitasyon yöntemidir. Masaj; deri, derialtı dokusu, kaslar, iç organlar, metabolizma, dolaşım ve lenf sistemlerinin mekanik ve sinirsel (refleks) yolla tedavi amaçlı uyarılması; çeşitli darbeler ve ovmalarla bölgesel kan dolaşımını artırma, damarları genişleterek dokuya daha fazla kan gelmesini sağlama yöntemidir.

Masaj Ünitemizde Yenilenin...


Masaj Çeşitleri

İsveç Masajı ( Klasik Masaj )

1700 yıllarında İsveçli Henrik ling tarafından keşfedilmiş,günümüze kadar tıbbi olarak kabul görmüştür. teknigine uygun olarak terapıst tarafından,tekniğine uygun olarak aromatik yağlarla uygulanan terapinin fizyolojik açıdan hem kasa hemde iç organlara olumlu etki sağladığı gibi psokojik açıdan yarattığı olumlu etki bilimsel olarak ispatlanmıştır.
Süre: 45 dk

Organik Piiling Masaj

Organik zeytinyağı ve kaya tuzu ile yapılır. Uygulama klasik masaj eşliğinde yapılmakta , Vucüttaki ölü derilerin atılmasına, cildin nem kazanıp pürüzsüz bir görünüm almasını sağlamaktadır.
Süre:40 dk

Çikolata Masajı

Çikolata masajı ciltte peeling etkisi yaparak teni yumuşatan ve pürüsüzlük sağlayan, kattığı nem ile beraber yarattığı pozitif etkiyle bilinmektedir. Çikolata masajı aynı zamanda hücre yenileme mekanizmasını aktive etmektedir.

Hot Stone Massage ( Sıcak Taş Masajı )

Isıtılmış taşlar kullanılarak ısının bedenin derinlerine nüfuz ettirilmesini sağlayan bir masaj yöntemidir. Sıcak taşlar, masaja başlamadan önce vücudun belli kilit noktalarına yerleştirilir. Ardından aromatik öz yağlardan da faydalanılan masaj uygulanır.Taşlardan emilen ısı, kan dolaşımının hızlanmasını ve dolayısıyla kasların,dokuların ve hücrelerin daha çok oksijenle beslenmesini sağlar.
web tasarım ankaraWeb Tasarım